top of page

Students' scientific conferences

ХХІІІ конференція молодих учених і студенів

08.12.2020

 У рамках роботи ХХІІІ конференції молодих учених і студенів відбулось засідання секції «Європейський освітній простір: можливість та виклики для України».

Студенти Навчально-наукового інституту історії та соціогуманітарних дисциплін імені О.М. Лазаревського говорили про європейський поступ реформ шкільної освіти в Україні, аналізували досвід реформ країн-членів ЄС, зокрема, Фінляндії, та розмірковували над моделями ефективних систем освіти. Частина доповідей була присвячена інноваціям у школах Німеччини, Італії, Іспанії. Для підготовки доповідей студенти використовували матеріали та звіти Європейської Комісії, аналізували профілі окремих шкіл. Важливо було дати відповідь на питання, що саме сприяє розвитку інновацій у школах країн ЄС, який європейський досвід може бути для нас корисним і чому.

Дискусії та обговорення викликали теми, присвячені можливостям Інтернету в освіті: чи можуть бути ефективними соціальні медіа в навчанні, які Інтернет-ресурси варто використовувати у навчанні історії, які онлайн-інструменти є найбільш ефективними в роботі історика, чи може бути Вікіпедія помічником студента та вчителя, у чому полягають її переваги та недоліки, та що таке Вікі середовище. Окрема увага була приділена ролі вчителя в цифрову епоху. Жваве обговорення викликало питання використання технології «перевернутого класу».

Дякуємо всім учасникам секції за творчу, дружню атмосферу, цікаві та змістовні доповіді, плідну роботу.

ХХІV конференція молодих учених і студентів

28 травня 2021 р.

відбулась ХХІV конференція молодих учених і студентів.

Плідною виявилась робота секції "ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ОСВІТНІЙ ПРОСТІР: МОЖЛИВІСТЬ ТА ВИКЛИКИ ДЛЯ УКРАЇНИ (керівники секції: – проф. Острянко А.М., доц. Стрілюк О.Б., секретар – студентка Бойчук Р.). У роботі секції активну участь взяли студенти бакалаврату та магістратури.

XXV наукова конференція молодих учених і студентів 

28.11.2022 р.

Незважаючи на надскладні обставини, ювілейна XXV наукова конференція молодих учених і студентів відбулась!

Відкриваючи конференцію, 28.11.2022 р. з вітальним словом виступив директор Навчально-наукового інституту історії та соціогуманітарних дисциплін імені О.М. Лазаревського НУЧК імені Т.Г. Шевченка проф. О.Б. Коваленко. На конференції працювало 11 секцій, серед яких і секція:

- Європейський освітній простір: можливість та виклики для України.

Керівництво секцією здійснювали доц. Острянко А.М. та доц. Стрілюк О.Б.

Робота конференції проходила у змішаному форматі. В Програму роботи секції було включено 15 доповідей здобувачів освіти. Обговорювали питання, пов’язані з викладанням історії в країнах ЄС, спільної історії без кордонів. Жваві дискусії викликала доповідь щодо інновацій в змісті шкільної історичної освіти в Україні. А магістранти Інституту історії зосередились на обговоренні фокуса освітніх програм підготовки магістрів-істориків, аналізуючи досвід європейських університетів.

Чимало доповідей були присвячені новітнім технологіям навчання. Цікаві підходи щодо викладання історії запропонувала студентка 61 групи Козенко О. Її доповідь стосувалась використання відеоігор у процесі навчання історії. Студентка 51 групи Сморшок К. ознайомила учасників секції з можливостями платформи «Європеана».

Дякуємо всім учасникам за участь у роботі секції та сподіваємось на можливість нової зустрічі вже на XXVІ науковій конференції у 2023 р.!

30.jpg
31.jpg
35.jpg
34.jpg
36.jpg
39.jpg

XXVI наукова конференція молодих учених і студентів 

26.04.2023 р.

 

у рамках роботи XXVI наукової конференції молодих учених та студентів відбулась робота секції «Європейський освітній простір: можливості та виклики для України». Керівники секції – доц. Острянко А.М. та доц. Стрілюк О.Б. Під час роботи секції мали можливість зануритись у світ хмарних технологій. Магістрантка Безгубченко І. розповіла про використання можливостей дошки «Jamaboard», а також сервісу «Blog». Студентка 31 групи Яковець Дар’я провела цілий майстер клас щодо використання інтерактивної онлайн дошки Classroomscreen в освітньому процесі. Про матеріали з історії європейської інтеграції у складі Інтернет-платформи Europeana розповіла магістрантка Сморшок Катерина. Також обговорили питання, пов’язані з

- викладанням історії в старшій школі країн ЄС та України,

- можливостями «Парламентаріуму» для вивчення історії ЄС.

Цікавими були доповіді:

- про використання дискусії на уроках історії,

- про способи формування мотивації до вивчення історії у школі: європейський досвід та інші.

200.jpg

The European Commission's support for the production of this publication does not constitute an endorsement of the contents, which reflect the views only of the authors, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.

Шукайте нас!

bottom of page