EUROPEAN EDUCATIONAL AREA: OPPORTUNITY AND CHALLENGES FOR UKRAINE
Європейський освітній простір:
можливість та виклики для України
Jean Monnet 611363-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE
Students' scientific conferences
ХХІІІ конференція молодих учених і студенів
08.12.2020
У рамках роботи ХХІІІ конференції молодих учених і студенів відбулось засідання секції «Європейський освітній простір: можливість та виклики для України».
Студенти Навчально-наукового інституту історії та соціогуманітарних дисциплін імені О.М. Лазаревського говорили про європейський поступ реформ шкільної освіти в Україні, аналізували досвід реформ країн-членів ЄС, зокрема, Фінляндії, та розмірковували над моделями ефективних систем освіти. Частина доповідей була присвячена інноваціям у школах Німеччини, Італії, Іспанії. Для підготовки доповідей студенти використовували матеріали та звіти Європейської Комісії, аналізували профілі окремих шкіл. Важливо було дати відповідь на питання, що саме сприяє розвитку інновацій у школах країн ЄС, який європейський досвід може бути для нас корисним і чому.
Дискусії та обговорення викликали теми, присвячені можливостям Інтернету в освіті: чи можуть бути ефективними соціальні медіа в навчанні, які Інтернет-ресурси варто використовувати у навчанні історії, які онлайн-інструменти є найбільш ефективними в роботі історика, чи може бути Вікіпедія помічником студента та вчителя, у чому полягають її переваги та недоліки, та що таке Вікі середовище. Окрема увага була приділена ролі вчителя в цифрову епоху. Жваве обговорення викликало питання використання технології «перевернутого класу».
Дякуємо всім учасникам секції за творчу, дружню атмосферу, цікаві та змістовні доповіді, плідну роботу.
ХХІV конференція молодих учених і студентів
28 травня 2021 р.
відбулась ХХІV конференція молодих учених і студентів.
Плідною виявилась робота секції "ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ОСВІТНІЙ ПРОСТІР: МОЖЛИВІСТЬ ТА ВИКЛИКИ ДЛЯ УКРАЇНИ (керівники секції: – проф. Острянко А.М., доц. Стрілюк О.Б., секретар – студентка Бойчук Р.). У роботі секції активну участь взяли студенти бакалаврату та магістратури.
XXV наукова конференція молодих учених і студентів
28.11.2022 р.
Незважаючи на надскладні обставини, ювілейна XXV наукова конференція молодих учених і студентів відбулась!
Відкриваючи конференцію, 28.11.2022 р. з вітальним словом виступив директор Навчально-наукового інституту історії та соціогуманітарних дисциплін імені О.М. Лазаревського НУЧК імені Т.Г. Шевченка проф. О.Б. Коваленко. На конференції працювало 11 секцій, серед яких і секція:
- Європейський освітній простір: можливість та виклики для України.
Керівництво секцією здійснювали доц. Острянко А.М. та доц. Стрілюк О.Б.
Робота конференції проходила у змішаному форматі. В Програму роботи секції було включено 15 доповідей здобувачів освіти. Обговорювали питання, пов’язані з викладанням історії в країнах ЄС, спільної історії без кордонів. Жваві дискусії викликала доповідь щодо інновацій в змісті шкільної історичної освіти в Україні. А магістранти Інституту історії зосередились на обговоренні фокуса освітніх програм підготовки магістрів-істориків, аналізуючи досвід європейських університетів.
Чимало доповідей були присвячені новітнім технологіям навчання. Цікаві підходи щодо викладання історії запропонувала студентка 61 групи Козенко О. Її доповідь стосувалась використання відеоігор у процесі навчання історії. Студентка 51 групи Сморшок К. ознайомила учасників секції з можливостями платформи «Європеана».
Дякуємо всім учасникам за участь у роботі секції та сподіваємось на можливість нової зустрічі вже на XXVІ науковій конференції у 2023 р.!
XXVI наукова конференція молодих учених і студентів
26.04.2023 р.
у рамках роботи XXVI наукової конференції молодих учених та студентів відбулась робота секції «Європейський освітній простір: можливості та виклики для України». Керівники секції – доц. Острянко А.М. та доц. Стрілюк О.Б. Під час роботи секції мали можливість зануритись у світ хмарних технологій. Магістрантка Безгубченко І. розповіла про використання можливостей дошки «Jamaboard», а також сервісу «Blog». Студентка 31 групи Яковець Дар’я провела цілий майстер клас щодо використання інтерактивної онлайн дошки Classroomscreen в освітньому процесі. Про матеріали з історії європейської інтеграції у складі Інтернет-платформи Europeana розповіла магістрантка Сморшок Катерина. Також обговорили питання, пов’язані з
- викладанням історії в старшій школі країн ЄС та України,
- можливостями «Парламентаріуму» для вивчення історії ЄС.
Цікавими були доповіді:
- про використання дискусії на уроках історії,
- про способи формування мотивації до вивчення історії у школі: європейський досвід та інші.